Трибуна
Регистрация или вход Регистрация или вход Главная | Анкета | Рекомендовать | Обратная связь | В избранное | Сделать домашней
Трибуна&Новини
Головна
Новини
Новини ОДПІ
Новини спорту
Статті, інтерв’ю
Поліцейська хроніка
Трибуна&Парнас
Творчість
Бібліотеки
З історії Балти, району
З історії ЗМІ
Музеї
Культура
ПОДІЛІТЬСЯ З ДРУЗЯМИ

Головна - Лікар і пацієнт мають стати ближчими один до одного, а медкартка - електронною

Меню сайта

«Не нашкодь», але пропонуй – саме за таким принципом діє керівництво Балтської об’єднаної територіальної громади, пропонуючи реформаторські зміни у різних галузях в умовах децентралізації  та обговорюючи їх під час зустрічей з фахівцями (освітянами, представниками закладів культури тощо).  
Нещодавно така зустріч відбулася з представниками закладів охорони здоров’я Балтщини. 

Реформування медичної галузі є доволі болісним процесом і потребує особливих підходів, адже йдеться про життя та здоров’я людей.  Саме тому під час зустрічі було презентовано концепцію розвитку системи первинної медико-санітарної допомоги на території Балтської територіальної об’єднаної  громади.

За словами міського голови Сергія Мазура, в основі цієї концепції має стати доступність та ефективність медичних послуг.  Вона передбачає кілька напрямків у взаємодії «лікар-пацієнт» та спрямована на поетапне вирішення основних проблем розмежування первинного і  вторинного рівнів медичної допомоги із застосуванням інноваційних підходів до їх вирішення.

З детальними роз’ясненнями запропонованої концепції розвитку виступив начальник відділу охорони здоров’я Станіслав Чорний. За його словами, дуже важливим у діяльності медичних працівників має стати не тільки створення позитивного іміджу, а й застосування сучасних підходів до обробки та збереження даних про пацієнтів, зокрема, через впровадження електронних медичних карток.

Специфіку фінансового забезпечення медичної сфери озвучила начальник фінансового управління Леся Паламарчук, наголошуючи, що головні аспекти функціонування будь-якої галузі визначаються можливостями бюджету та ефективним і раціональним  використанням коштів.

Попри низку проблем щодо кадрового, матеріально-технічного та інформаційного  забезпечення, які доводиться вирішувати у процесі розмежування первинного та вторинного рівнів медичної допомоги шляхом утвердження на території Балтської об’єднаної громади принципів сімейної медицини, не слід забувати й про об’єднуючу складову. 

За словами заступника міського голови Валерія Желіховського, перший етап в частині розмежування  вже пройдено, але має бути також розуміння того, як між собою взаємодіятимуть всі ланки надання медичної допомоги  на території об’єднаної громади. 
- Є одна ланка - центр ПМСД, який підпорядковується саме нашій громаді, інші нам не підпорядковуються. Але центральна районна лікарня , санепідемстанція, станція швидкої та екстреної допомоги також надають послуги нашому населенню. Тож ми, власне кажучи, хочемо розуміти роль Балтської об’єднаної громади, її права та зобов’язання в діяльності цих структур. Але ми хочемо розуміти це не словах. Ми ні в якому разі не хочемо підміняти керівників, але питання взаємодії бачимо через підписання відповідного регламенту, - сказав, зокрема, Валерій Желіховський.

Сергій Мазур запевнив, що центральна районна лікарня, яка надає медичні послуги вторинного рівня, не залишиться поза увагою міської влади:
- Наше завдання на сьогодні - зберегти ЦРЛ не просто як орган надання медичної допомоги, а як систему управління медичними закладами. Ми впродовж місяця відпрацюємо певну модель галузі охорони здоров’я в основі якої – люди.  Потім винесемо її на розгляд департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, профільної комісії облради, аби заручитись підтримкою з боку керівництва області, отримати матеріальне забезпечення та однією з перших запустити її  в рамках об’єднаної територіальної громади.

За дорученням міського голови, до 15 лютого всі аспекти такої взаємодії мають бути враховані в програмі розвитку охорони здоров’я.

Під час зустрічі з представниками закладів охорони здоров’я були присутні також депутати Одеської обласної ради Анатолій Садовник (голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Одеської обласної ради) та Ігор Іоганов (член постійної комісії з питань земельних відносин та адміністративно-територіального устрою), які перебували в Балті з робочим візитом.  У свої виступах вони відзначили лідерство Балтської об’єднаної територіальної громади на території області і запевнили, що підтримуватимуть балтян у прагненні реформувати медичну галузь, не руйнуючи, а максимально зберігаючи вже надбане.

- Ви є позитивним прикладом для інших районів, - підкреслив Анатолій Садовник, - ми бачимо ваші наміри зберегти створену матеріально-технічну базу медичної сфери та покращити її. В умовах рефорсування це є найважливішим чинником ефективної діяльності влади та бажання людей змінити життя на краще.


Разместил: Mila | Дата: 02.02.2016
[ Напечатать статью | Отправить другу ]
Рейтинг статьи

Средняя оценка: 0.00/0Средняя оценка: 0Всего голосов:0

Отлично
Хорошо Нормально Пойдёт Плохо
Смотрите также связанные темы

2017-09-01 21:08:00 - ЗМІ: Порошенко сам купує зброю й передає її армії
2016-03-15 13:24:00 - Балтські ялинки: не в тому місці, не в той час?!
2016-03-10 23:43:00 - Ми чуєм заповіт його священний...
2016-03-10 23:31:00 - Сесія міськради. Зміни на користь громади
2016-03-09 23:11:00 - Побачити Париж і закохатись назавжди...
2016-02-23 00:08:00 - В Балтській школі №2-гімназії безкоштовно навчають англійської мови дошкільнят
2016-02-22 23:17:00 - Підбито підсумки роботи системи цивільного захисту
2016-02-22 23:16:00 - В Балті більше десятка вулиць та провулків змінили свою назву
2016-02-21 19:42:00 - Школам- автономію, дитсадкам - зубну пасту
2016-02-21 18:58:00 - Міський голова готовий захищати інтереси аграріїв на будь-якому рівні
Нет комментариев. Почему бы Вам не оставить свой?
Вы не можете отправить комментарий анонимно, пожалуйста зарегистрируйтесь.

Seo блог,заработок в интернете

EnglishGermanRussianUkrainian
ТРК «ПРИМОР’Я»

Читайте на сайті
Балтянки виграли Чемпіонат України з шашок
Історична довідка щодо будівництва храму Введення Пресвятої Богородиці в м.Балта
ЖДИ МЕНЯ
ЧУДО-КРІСЛО: ВИНАХІД ВОЛОДИМИРА КУЛИКА
РОЗКРИТО ЩЕ ОДНУ ТАЄМНИЦЮ ФАШИСТСЬКОЇ ВІЙСЬКОВОЇ МАШИНИ
ДАВАЙТЕ – ЯК НІМЦІ!
БАЛТА З ЧИСТОЮ ДУШЕЮ
ЛІТЕРАТУРНА СТОРІНКА
ЗОРЯНА КРИНИЦЯ
ПОЕЗІЯ
ПРОЗА
Главная | Новости | Вопросы и ответы | Учебники | Рекомендовать | Обратная связь
Яндекс цитирования
© 2009 Повне чи часткове використання інформації, розміщеної на сайті, дозволяється лише з посиланням на сайт.