Трибуна
Регистрация или вход Регистрация или вход Главная | Анкета | Рекомендовать | Обратная связь | В избранное | Сделать домашней
Трибуна&Новини
Головна
Новини
Новини ОДПІ
Новини спорту
Статті, інтерв’ю
Поліцейська хроніка
Трибуна&Парнас
Творчість
Бібліотеки
З історії Балти, району
З історії ЗМІ
Музеї
Культура
ПОДІЛІТЬСЯ З ДРУЗЯМИ

Новини - Балта і район. Разом чи окремо?

Меню сайта
Що набула, а що втратила територіальна громада з моменту, коли Балта стала містом обласного значення? Яке майбутн чекає Балтський район? Відповіді на ці запитання  намагались знайти учасники семінару-практикуму, обговорюючи практичні питання набутого політико-управлінського статусу міста. Професор Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові  України, доктор наук з державного управління Сергій Саханенко буквально «по полицях» розклав ситуацію, в якій опинилися об’єднана територіальна громада та район у зв’язку з набуттям Балтою нової якості, розпочавши від адміністративної класифікації міст в Україні, організаційних механізмів управління містом та системи державної влади у ньому до статусу та рівня відповідальності посадових осіб і депутатів.  

Так, його думку, відтепер посилено компетенцію міста у вирішенні багатьох питань та фактично розширюється адміністративна модель управління об’єднаною територією. Змінюється також право впливу на місто обласного значення з боку районної влади та виникає потреба у реорганізації окремих територіальних підрозділів та установ Балтського району. 

Цей процес частково вже було розпочато від дня створення Балтської об’єднаної громади. На думку міського голови Сергія Мазура, він проходить практично безболісно, з урахуванням інтересів не тільки об’єднаної громади, а й сільських рад, які не об’єдналися. Хоча зміни у кадровій політиці відбуваються у перехідний період,  не можна нарікати на відсутність спеціалістів у різних сферах, - впевнений Сергій Мазур.

Міський голова також висловився щодо позитивних змін, які стануть міцним фундаментом на шляху розвитку Балтської територіальної об’єднаної громади.

- Наша громада - це унікальний випадок в Україні. Адже у нас стрімко запущено два процеси:  повноваження об’єднаної територіальної громади з відповідними функціями  та підкріплення їх такою міцною точкою опори, як надання місту статусу обласного значення. Місто отримало додаткові повноваження відповідальність, ресурс, а з ними й проблеми. Але  це  фундамент сьогоднішнього розвитку об’єднаної  громади в цілому: буде розвиватися місто, а з ним і сільська територія отримає свої бонуси, в тому числі фінансові. Як запрацює ця модель, залежить від нас, - сказав, зокрема він.

Щодо спільного майбутнього територіальної об’єднаної громади та району, який сьогодні об’єднує інтереси сільських рад, свій погляд  висловив професор Сергій Саханенко.   

– Сьогодні йдуть певні дискусії, моделюється майбутній районний розподіл, в тому числі, на півночі Одеської області  Але тепер,  з наданням Балті статусу міста обласного значення, ситуація змінилась та виникає можливість зберегти Балтський район у певному, звичайно розширеному, вигляді. Але, навіть, якщо Балтський район не буде збережено, місто обласного значення не втрачає, а разом з ним - об’єднана територіальна громада. Чого не скажеш про ті громади, які не об’єдналися: їх мешканці будуть змушені їхати до інших територіальних центрів. В цьому є ще один додатковий плюс об’єднання.

На завершення дискусії Сергій Мазур запевнив учасників семінару, що має намір продовжити лобіювати інтереси об’єднаної громади та району на обласному та державному рівнях. У його планах – зустрічі з керівництвом сусідніх районів з питань децентралізації на півночі Одеської області. 

- Ми сьогодні маємо право голосу на досить високому рівні, для того, щоб мати шанс зберегти Балтський район як адміністративну одиницю, - сказав Сергій Мазур.

Нагадаємо, що у семінарі-практикумі взяв участь голова Балтської районної ради Олексій Пантілєєв.

Разместил: Mila | Дата: 17.02.2016
[ Напечатать статью | Отправить другу ]
Рейтинг статьи

Средняя оценка: 0.00/0Средняя оценка: 0Всего голосов:0

Отлично
Хорошо Нормально Пойдёт Плохо
Смотрите также связанные темы

2017-09-01 21:08:00 - ЗМІ: Порошенко сам купує зброю й передає її армії
2016-03-15 13:24:00 - Балтські ялинки: не в тому місці, не в той час?!
2016-03-10 23:43:00 - Ми чуєм заповіт його священний...
2016-03-10 23:31:00 - Сесія міськради. Зміни на користь громади
2016-03-09 23:11:00 - Побачити Париж і закохатись назавжди...
2016-02-23 00:08:00 - В Балтській школі №2-гімназії безкоштовно навчають англійської мови дошкільнят
2016-02-22 23:17:00 - Підбито підсумки роботи системи цивільного захисту
2016-02-22 23:16:00 - В Балті більше десятка вулиць та провулків змінили свою назву
2016-02-21 19:42:00 - Школам- автономію, дитсадкам - зубну пасту
2016-02-21 18:58:00 - Міський голова готовий захищати інтереси аграріїв на будь-якому рівні
Нет комментариев. Почему бы Вам не оставить свой?
Вы не можете отправить комментарий анонимно, пожалуйста зарегистрируйтесь.

Seo блог,заработок в интернете

EnglishGermanRussianUkrainian
ТРК «ПРИМОР’Я»

Читайте на сайті
Балтянки виграли Чемпіонат України з шашок
Історична довідка щодо будівництва храму Введення Пресвятої Богородиці в м.Балта
ЖДИ МЕНЯ
ЧУДО-КРІСЛО: ВИНАХІД ВОЛОДИМИРА КУЛИКА
РОЗКРИТО ЩЕ ОДНУ ТАЄМНИЦЮ ФАШИСТСЬКОЇ ВІЙСЬКОВОЇ МАШИНИ
ДАВАЙТЕ – ЯК НІМЦІ!
БАЛТА З ЧИСТОЮ ДУШЕЮ
ЛІТЕРАТУРНА СТОРІНКА
ЗОРЯНА КРИНИЦЯ
ПОЕЗІЯ
ПРОЗА
Главная | Новости | Вопросы и ответы | Учебники | Рекомендовать | Обратная связь
Яндекс цитирования
© 2009 Повне чи часткове використання інформації, розміщеної на сайті, дозволяється лише з посиланням на сайт.