Трибуна
Регистрация или вход Регистрация или вход Главная | Анкета | Рекомендовать | Обратная связь | В избранное | Сделать домашней
Трибуна&Новини
Головна
Новини
Новини ОДПІ
Новини спорту
Статті, інтерв’ю
Поліцейська хроніка
Трибуна&Парнас
Творчість
Бібліотеки
З історії Балти, району
З історії ЗМІ
Музеї
Культура
ПОДІЛІТЬСЯ З ДРУЗЯМИ

Новини - Сесія міськради. Зміни на користь громади

Меню сайта
Сесія Балтської міської ради VІІ скликання, яка відбулася третього березня 2016 року, матиме історичне значення через низку прийнятих рішень стосовно подальшого розвитку територіальної об’єднаної громади.


Протягом пленарного засідання депутати розглянули 44 питання, затвердили зміни до міського бюджету та цільові програми («Освіта», «Здоров’я», «Сім’я і молодь Балтщини», «Оздоровлення та відпочинок дітей Балтської об’єднаної територіальної громади на 2016-2017 роки», «Програма розвитку культури Балтської об’єднаної територіальної громади на 2016-2017 роки», «Збереження культурно-історичної спадщини та розвитку туризму», «Сприяння розвитку громадянського суспільства»), розпорядились комунальною та земельною власністю Балтської об’єднаної територіальної громади.

Відповідальність кожного депутата за прийняті рішення була підкріплена поіменним голосуванням (результати вже розміщено на офіційному сайті Балтської міської ради).

 

 Програма «Освіта»: школам – автономію

З метою формування доступної та якісної освітньої системи, яка має відповідати вимогам сучасності, бути здатною до динамічного розвитку, орієнтованого на адаптацію в конкурентних умовах ринкової економіки та інтеграцію в європейський і світовий освітній простір було розроблено програму розвитку освіти Балтської об’єднаної територіальної громади «Освіта. 2016-2020 роки». На розгляд депутатів її представив начальник відділу освіти міської ради Петро Кулик.

Програмою передбачається надання закладам освіти самостійності щодо розпорядження коштами, контролю за навчально-виховним процесом, організації шкільних благодійних фондів тощо.

Підвищити якісні показники освітньої галузи об’єднаної територіальної громади планується шляхом створення сервісно-методичного центру, який забезпечуватиме відповідний супровід навчально-виховного процесу; впровадження ефективних моделей профільного навчання та оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів через створення навчально-виховних комплексів, об’єднань, центрів, базових шкіл; покращення матеріально-технічної бази.

А показник доступності дошкільної освіти підвищуватиметься шляхом розширення мережі дошкільних навчальних закладів за рахунок збільшення кількості дитячих груп у функціонуючих дитячих садках, створення навчально-виховних комплексів «школа-дошкільний навчальний заклад», відкриття нових дитячих садків.

Загальний обсяг фінансування програми – 4 400 000 гривень.

 

Реорганізовано дошкільну освіту

Своїм рішенням народні обранці створили комунальний заклад «Центр дитячої творчості», який об’єднає кілька напрямків діяльності: художньо-естетичний, еколого-натуралістичний, науково-технічний, дослідницько-експериментальний та гуманітарний.

За словами начальника відділу освіти міської ради Петра Кулика, це дозволить розширити мережу позашкільних закладів та охопити не менше 70% учнівської молоді з метою задоволення потреб дітей не тільки у творчому, інтелектуальному, духовному та фізичному розвитку, а й професійному самовизначенні - відповідно до їх інтересів та здібностей.

Важливим аспектом діяльності центру має стати підтримка талановитих та обдарованих юнаків та дівчат.

 

Харчування дітей. Кошик громади – не гумовий

Обговорення питання про встановлення вартості харчування дітей в дошкільних навчальних закладах відділу освіти міської ради у 2016 році не залишило депутатів байдужими. Особливу турботу з боку народних обранців викликали учні молодших класів, які з січня 2016 року втратили можливість харчуватися безкоштовно, через те, що вирішення цієї проблеми було перекладено на органи місцевого самоврядування.

За словами начальника відділу освіти Петра Кулика, перш ніж винести це питання на розгляд депутатів, його було обговорено під зустрічей різного формату, в тому числі за участю керівників освітніх закладів. Саме тому серед запропонованих змін до бюджету міської ради передбачено додаткові кошти, які дозволять охопити безкоштовним харчуванням дітей, які не належать до пільгових категорій, але потребують цього. На жаль, всіх прогодувати за рахунок коштів з місцевого бюджету неможливо.
 

За рішенням сесії міської ради забезпечення вихованців дошкільних навчальних закладів гарячим харчуванням коштуватиме 12,48 гривень, у групах дошкільного віку - 21,42 гривень на день. Батьківську плату за харчування дітей встановлено у розмірі 60% від вартості харчування дитини у групах раннього та дошкільного віку дошкільних навчальних закладів міста та 40% від вартості у сільських дошкільних навчальних закладах. На 100% від сплати батьківських внесків за харчування дітей звільнено дітей, позбавлених батьківського піклування та з малозабезпечених сімей, які отримують державну допомогу. 50% від сплати батьківських внесків за харчування дітей отримали багатодітні сім’ї.

Однак, депутати залишили за собою право ще раз повернутись до обговорення питання щодо збільшення фінансування харчування учнів молодших класів у школах.


«Сім’я і молодь Балтщинии»: запроваджено стипендії Балтського міського голови

Програму на розгляд сесії представила завідуюча сектору сім’ї, молоді та спорту Наталія Товстуха.

Серед напрямків діяльності та заходів, передбачених програмою, є проведення різноманітних освітньо-виховних та інформаційних заходів, в тому числі – щорічного фестивалю – конкурсу «Молодь обирає здоров’я», турніру команд КВК на Кубок міського голови тощо.

Запроваджено й стипендії міського голови талановитим та обдарованим дітям Балтської об’єднаної територіальної громади (відповідне положення також затверджено рішенням сесії). Орієнтовний обсяг фінансування програми протягом двох років - 206,8 тисяч гривень.


 Культурно-історичну спадщину – під захист громади

Затвердивши програму «Збереження культурно-історичної спадщини та розвитку туризму» на 2016 рік (доповідала начальник відділу розвитку громадянського суспільства Анна Рибіцька), депутати підтримали заходи, спрямовані на відновлення історичної пам’яті про минуле рідного краю, народних традицій та ремесел, на підтримку програми «Балтщина туристична» тощо.

Серед цих заходів – проведення у 2016 році ІV Міжнародного пленеру, фестивалю народних ремесел та фотовиставок, встановлення меморіальних дощок, продовження дослідження підземних ходів, розробка нових тематичних маршрутів історико-краєзнавчого, архітектурного та інших напрямків, встановлення пам’ятних знаків, меморіальних, аннотаційних дощок (Магдебурзьке право, Пам’ятні знаки біля історичних трагічних місць), пам’ятного знаку Небесної сотні, створення єдиної інформаційної бази (Балта + села - Балтська об’єднана територіальна громада).

 

Пріоритет – розвиток громадянського суспільства

Справжнім нововведенням стало прийняття програми «Сприяння розвитку громадянського суспільства» на 2016 рік. Це дасть можливість систематизувати вже розпочату роботу щодо налагодження взаємозв’язку міської ради з громадськістю об’єднаної територіальної громади.

Програмою передбачено обговорення пріоритетних напрямків економічного, соціального та культурного розвитку об’єднаної громади з мешканцями міста та сіл шляхом проведення анкетування та сходів. Планується також систематизувати співпрацю окремих служб (дільничних інспекторів, лікарів ПМСД) з населенням.

Регулярним стане проведення зустрічей міського голови заучастю представників соціальних служб з головами мікрорайонів, представниками громадських організацій, мешканцями сіл та міста

Громадські організації залучатимуться до участі у грантовій діяльності, проводитимуться відповідні навчання, тренінги та консультації.

Всіляко підтримуватимуться локальні ініціативи, визначати кращі проекти, заохочуватимуться найактивніші учасники.

 Проводитимуться щорічні конкурси мікрорайонів.


Відбулися зміни у структурі міської ради

Рішенням депутатів в структурі міської ради відбулися зміни. Так у складі юридичного відділу утворено сектор державної реєстрації в кількості 5 штатних одиниць. На сектор покладено завдання ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи.    

Депутати також прийняли рішення про утворення відділу соціальної політики у складі двох штатних одиниць. Головне завдання цієї нової структури міської ради полягатиме у забезпеченні єдиного методологічного підходу до виконання повноважень об’єднаної територіальної громади у сфері соціального захисту населення, прав дітей згідно з вимогами законодавства.

 

Майно передали, керівництвом Водоканалу не задоволені

У зв’язку зі змінами, які відбулися під час об’єднання територіальної громади, депутати розглянули питання щодо передачі майна колишніх сільських рад на баланс та обслуговування КП «Балтакомунсервіс», зокрема, основних засобів та інших необоротних активів, що не підлягають приватизації (мережі вуличного освітлення, кладовища, сміттєзвалища, скотомогильники, пам’ятники, меморіали Слави, дитячі майданчики, криниці загального користування, парки та сквери тощо).

Серед цього переліку були й основні засоби та інвентар, яким користувалось ПП «Балтаводоканал» на правах оренди. Сьогодні вже створено комунальне підприємство, яке надаватиме послуги з водопостачання. Його, за словами заступника міського голови з комунальних питань Федора Молодця, тимчасово на безоплатній основі очолив Сергій Коновал, аби передача майна та налагодження роботи відбулися безболісно та споживачі не відчули незручностей з водопостачанням.

Така ситуація не всім депутатам сподобалась, вони вимагали призначення керівника новоствореного комунального підприємства з водопостачання зробити максимально відкритим та з дотриманням всіх необхідних вимог.

Тижневик "Ваш інтерес". м. Балта

Разместил: Mila | Дата: 10.03.2016
[ Напечатать статью | Отправить другу ]
Рейтинг статьи

Средняя оценка: 0.00/0Средняя оценка: 0Всего голосов:0

Отлично
Хорошо Нормально Пойдёт Плохо
Смотрите также связанные темы

2017-09-01 21:08:00 - ЗМІ: Порошенко сам купує зброю й передає її армії
2016-03-15 13:24:00 - Балтські ялинки: не в тому місці, не в той час?!
2016-03-10 23:43:00 - Ми чуєм заповіт його священний...
2016-03-09 23:11:00 - Побачити Париж і закохатись назавжди...
2016-02-23 00:08:00 - В Балтській школі №2-гімназії безкоштовно навчають англійської мови дошкільнят
2016-02-22 23:17:00 - Підбито підсумки роботи системи цивільного захисту
2016-02-22 23:16:00 - В Балті більше десятка вулиць та провулків змінили свою назву
2016-02-21 19:42:00 - Школам- автономію, дитсадкам - зубну пасту
2016-02-21 18:58:00 - Міський голова готовий захищати інтереси аграріїв на будь-якому рівні
2016-02-21 17:50:00 - Над площею звучала "Плине кача"
Нет комментариев. Почему бы Вам не оставить свой?
Вы не можете отправить комментарий анонимно, пожалуйста зарегистрируйтесь.

Seo блог,заработок в интернете

EnglishGermanRussianUkrainian
ТРК «ПРИМОР’Я»

Читайте на сайті
Балтянки виграли Чемпіонат України з шашок
Історична довідка щодо будівництва храму Введення Пресвятої Богородиці в м.Балта
ЖДИ МЕНЯ
ЧУДО-КРІСЛО: ВИНАХІД ВОЛОДИМИРА КУЛИКА
РОЗКРИТО ЩЕ ОДНУ ТАЄМНИЦЮ ФАШИСТСЬКОЇ ВІЙСЬКОВОЇ МАШИНИ
ДАВАЙТЕ – ЯК НІМЦІ!
БАЛТА З ЧИСТОЮ ДУШЕЮ
ЛІТЕРАТУРНА СТОРІНКА
ЗОРЯНА КРИНИЦЯ
ПОЕЗІЯ
ПРОЗА
Главная | Новости | Вопросы и ответы | Учебники | Рекомендовать | Обратная связь
Яндекс цитирования
© 2009 Повне чи часткове використання інформації, розміщеної на сайті, дозволяється лише з посиланням на сайт.