Трибуна
Регистрация или вход Регистрация или вход Главная | Анкета | Рекомендовать | Обратная связь | В избранное | Сделать домашней
Трибуна&Новини
Головна
Новини
Новини ОДПІ
Новини спорту
Статті, інтерв’ю
Поліцейська хроніка
Трибуна&Парнас
Творчість
Бібліотеки
З історії Балти, району
З історії ЗМІ
Музеї
Культура
ПОДІЛІТЬСЯ З ДРУЗЯМИ

Головна - КАРМАЛЮКІВСЬКА СІЛЬРАДА: НА ПІДНЕСЕННІ

Меню сайта
В останні роки, коли І. М. Шкарпіта очолює сільраду (обраний вперше), на її території сталося чимало добрих змін. Тож не випадково сільрада стала переможцем районного конкурсу на кращий санітарний стан та благоустрій території.

Заквітчане, у віночках з чорнобривців, стоїть село Кармалюківка на пагорбі. Милується своєю вродою у дзеркалі ставу. Здається, якщо є рай на землі, то він саме тут, де верби полощуть зелені коси в прозорій воді, вплітаючи в них сонячні зайчики й срібні рибки.
Вода у криницях чиста, джерельна, особливо в тій, що в центрі села. Освячує її і тим самим робить цілющою хрест-оберіг. Встановили його на свято Трійці завдяки турботам сільського голови Івана Миколайовича Шкарпіти. Місце обрали біля сільської ради. І не випадково. Адже це не просто хрест, він є оберегом любові, хранителем доброї волі для всіх жителів Кармалюківки. І освячувався він разом з криницею настоятелем обжильського Свято-Успенського храму протоієреєм отцем Сергієм.
Це не єдина турбота сільського голови. Хоч він на цій посаді перше скликання, зумів зберегти інфраструктуру села, згуртувати сільських трударів. Зроблено в селі чимало: влітку відремонтовані будівлі сільської ради, ФАПу, клубних закладів. Недарма Кармалюківська сільрада взяла участь в обласному конкурсі сільських і селищних рад на кращий санітарний стан та благоустрій територій.
У першому турі Кармалюківська сільська рада виборювала першість разом з Чернеченською та Білинською сільрадами. Успішно вийшла у другий (теж районний) тур. І ось нещодавно показала себе на гідному рівні у третьому (обласному) етапі обласного конкурсу.
Згідно з положенням, на конкурс прибули спеціалісти облради та облдержадміністрації, с санепідемстанції. До них приєднались спеціалісти різних служб райради та райдержадміністрації. Усіх представила при зустрічі в Кармалюківці керівник апарату райради О.В. Фролова. Вона схвально відізвалась про діяльність Кармалюківського сільського голови і надала йому слово.
Виступаючи перед зібранням, І.М. Шкарпіта говорив про свої села з любов’ю і гордістю. Євтодія, Кармалюківка, Зелений Гай мають славну історію. Так, Євтодія названа на честь славного козака, Кармалюківка – на честь народного месника Устима Кармалюка.
Гордістю сільради є село Зелений Гай. Коли в 2005 році там помер останній його мешканець постало питання стерти його з карти. Та завдяки депутатському корпусу вихід було знайдено: умовили молоду сім’ю зайнятися там бджільництвом. Працелюбні чоловік і жінка не тільки розвели бджілок, але й посадили липову алею.
Дбає депутатський корпус про молоді сім’ї. У сільській школі є все необхідне для навчання: відремонтовані класи, облаштована майстерня, простора, чиста їдальня. Всі споруди за літо приведені в порядок. А увечері гостинно розчиняють двері сільський клуб та будинок культури у Євтодії та Кармалюківці.
Чимало зусиль доклали культармійці, аби в їхніх закладах було затишно. Вони справжні ентузіасти, талановиті аматори сцени. Тому, за словами Івана Миколайовича, працівники культури згуртували навколо себе кращі сільські таланти і проводять на селі чудові свята: Івана Купала, першого снопа, новорічні, День Перемоги як особливе свято.
Далі присутні дізнались, як вшановують у селах ветеранів Вітчизняної війни. Віддають данину пам’яті й загиблим захисникам рідної землі, пам’ятник яким височить біля сільради, також жертвам голодомору.
Є у сільради й проблеми. Наприклад, не закінчено будівництво водогону. Причина поважна: чекали виконання бюджету за півроку, щоб кошти з перевиконання кинути на благоустрій села.
“Мені, як вперше обраному сільському голові, часто доводиться звертатися з різних питань до спеціалістів райради – і завжди одержую кваліфіковану допомогу, - підкреслив І.М. Шкарпіта. – Там працюють справжні професіонали”.
Він закінчив свій виступ словами подяки сільським людям, які підтримують його повсякчасно. Назвав їх великими у своєму невеликому селі.
Представляючи І.М. Шкарпіту одеським гостям, керівник апарату райради О.В. Фролова дала схвальну оцінку роботи сільського голови, котрий за невеликий строк роботи згуртував навколо себе молодих працівників сільради, показав себе ініціативним, зберіг інфраструктуру на селі. Вона також представила начальників відділів райдержадміністрації, які прибули для участі в заході.
Наступним кроком були відвідини всіх сільських закладів соціальної сфери. Одразу завітали до фельдшерсько-акушерського пункту.
Здається не так давно зводилась його будівля. Та цього року вже зроблено ремонт. У новому холодильнику – вакцина , поруч кварцова лампа. Завідувачка ФАПу Т.Д. Паламарчук показує кабінет акушерки, процедурний, приміщення денного стаціонару. На обліку три вагітні жінки, й усім приділяється належна увага. У ФАПі є все для невідкладної допомоги. Медпрацівники подбали й про естетичний вигляд приміщення. Але не тільки пацієнти приходять сюди. Медики самі відвідують навчальні заклади. Школа і дитсадок – широке коло діяльності.

У день приїзду поважної комісії названі заклади відвідали всі разом. У дитсадку діти грались на широкому, засадженому вздовж паркану яблунями, подвір’ї, з’їжджали з металевих гірок, слухали казочки, що читала вихователька. У приміщенні з дерев’яними візерунчастими панелями затишно. В залі – піаніно, у спальні – акуратно застелені ліжечка.
На шкільному подвір’ї старші діти проводили спортивні змагання. Вони щойно пообідали в затишній їдальні. Особливе враження справила на комісію майстерня з обробки дерева та металу. Тут вдалося зберегти протягом багатьох років токарні та інші верстати. На видноті – виставка дитячих витворів з дерева.


Взагалі Кармалюківка славиться своїми майстрами. Їхні вироби широко представлені в світлицях бібліотеки та будинку культури. Бібліотекар О.Г. Мазій змістовно розповіла членам комісії про сільських вишивальниць Л.М. Гончарук, Н.М. Мазій, В.Д.Мазурик, В.В. Мартинюк, продемонструвала виставку їхніх робіт. Ще більш вразила приїжджих світлиця в будинку культури. Тут розгорнулась вишита казка на полотні. Магія народних майстрів мистецтва зачарувала. Чимало власних вишивок представила художній керівник В.А. Шаповалова. Вона чудово вишиває гладдю. Сама собі оздобила вишивкою український національний костюм. У ньому разом з усіма культармійцями, теж у красивих українських нарядах зустрічала обласну конкурсну комісію хлібом-сіллю та піснею “Зеленеє жито”.

У світлиці зібрано чимало предметів старовинного народного вжитку: прядка, дерев’яні ночви для борошна, глечики тощо. А стіни прикрашені картинами народного художника А.І. Шаповалова. Затишно, чисто і в залі, де часто відбуваються вечори відпочинку і концерти.
Взагалі чистота і порядок в усьому селі. У дзеркалах ставків відбивається небо, плещеться екологічно чиста риба. Порядок і на сміттєзвалищах, й біля всіх садиб, на вулицях.
Добрі здобутки сільського голови І.М. Шпарути та депутатського корпусу відзначили у своїх виступах голова райради В.Ю. Степчук, заступник голови райради В.М. Рихлецький, заступник голови райдержадміністрації М.І. Грабован.
За словами самих сільчан, участь в обласному конкурсі стала могутнім поштовхом до генерального прибирання у своєму велику дружному домі.

Світлана КОНДРАТЮК

Разместил: Mila | Дата: 19.09.2008
[ Напечатать статью | Отправить другу ]
Рейтинг статьи

Средняя оценка: 5/1Средняя оценка: 5Всего голосов:1

Отлично
Хорошо Нормально Пойдёт Плохо
Смотрите также связанные темы

2017-09-01 21:08:00 - ЗМІ: Порошенко сам купує зброю й передає її армії
2016-03-15 13:24:00 - Балтські ялинки: не в тому місці, не в той час?!
2016-03-10 23:43:00 - Ми чуєм заповіт його священний...
2016-03-10 23:31:00 - Сесія міськради. Зміни на користь громади
2016-03-09 23:11:00 - Побачити Париж і закохатись назавжди...
2016-02-23 00:08:00 - В Балтській школі №2-гімназії безкоштовно навчають англійської мови дошкільнят
2016-02-22 23:17:00 - Підбито підсумки роботи системи цивільного захисту
2016-02-22 23:16:00 - В Балті більше десятка вулиць та провулків змінили свою назву
2016-02-21 19:42:00 - Школам- автономію, дитсадкам - зубну пасту
2016-02-21 18:58:00 - Міський голова готовий захищати інтереси аграріїв на будь-якому рівні
Нет комментариев. Почему бы Вам не оставить свой?
Вы не можете отправить комментарий анонимно, пожалуйста зарегистрируйтесь.

Seo блог,заработок в интернете

EnglishGermanRussianUkrainian
ТРК «ПРИМОР’Я»

Читайте на сайті
Балтянки виграли Чемпіонат України з шашок
Історична довідка щодо будівництва храму Введення Пресвятої Богородиці в м.Балта
ЖДИ МЕНЯ
ЧУДО-КРІСЛО: ВИНАХІД ВОЛОДИМИРА КУЛИКА
РОЗКРИТО ЩЕ ОДНУ ТАЄМНИЦЮ ФАШИСТСЬКОЇ ВІЙСЬКОВОЇ МАШИНИ
ДАВАЙТЕ – ЯК НІМЦІ!
БАЛТА З ЧИСТОЮ ДУШЕЮ
ЛІТЕРАТУРНА СТОРІНКА
ЗОРЯНА КРИНИЦЯ
ПОЕЗІЯ
ПРОЗА
Главная | Новости | Вопросы и ответы | Учебники | Рекомендовать | Обратная связь
Яндекс цитирования
© 2009 Повне чи часткове використання інформації, розміщеної на сайті, дозволяється лише з посиланням на сайт.